Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... e necesar pasaportul pentru angajare in italia?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

e necesar pasaportul pentru angajare in italia?

va rog sa ma ajutati intr-o problema..urmeaza sa plec in italia pentru a munci si as vrea sa stiu daca e necesar sa-mi fac pasaport pentru angajare. stiu ca pentru a trece granita nu e necesar, insa la angajare se cere pasaportul? multumesc anticipat
Cartea de identitate este suficienta