avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 856 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... e necesar pasaportul pentru angajare in italia?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

e necesar pasaportul pentru angajare in italia?

va rog sa ma ajutati intr-o problema..urmeaza sa plec in italia pentru a munci si as vrea sa stiu daca e necesar sa-mi fac pasaport pentru angajare. stiu ca pentru a trece granita nu e necesar, insa la angajare se cere pasaportul? multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 11:53, 3 Septembrie 2009
Cartea de identitate este suficienta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum scoti copilul din tara raluflory raluflory mare dilema mare ! cine ma poate ajuta. sunt si eu la inceput de drum.... speta: mama si tata sunt plecati in italia dar sunt despartiti (nu legal). fetita ... (vezi toată discuția)
Acte trecere frontiera tomitaa tomitaa salutari...miam pierdut pormoneu cu tot cu acte permis si carte identitate...as vrea sa va intreb daca cu certificatul de nastere si copie de buletin pot trece ... (vezi toată discuția)
Explicatii calatorie din italia in romania fara carte de identitate Bebe99 Bebe99 Buna! :* am si eu o problema,care imi cere un raspuns destul de rapid :( Prietenul meu din Italia vrea ca vara ce urmeaza sa se intoarca in Romania,insa ... (vezi toată discuția)