Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate ONG
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate ONG

Am infiintat un ONG(Club de pescuit). Presedintele care era si contabil sa retras. As vrea sa fac niste cursuri de contabilitate, pentru a nu renunta la ONG dar nu am nici un fel de cunostinte financiare sau de alta natura pentru a sti ce implica acest lucru.

Intrebarea este: Cursurile de contabilitate primară şi financiară care sunt facute de Camerele de Comert( sau orice alta firma specializata) si sunt acreditate de Autoritatea Naţională pentru Calificări sunt suficiente pentru a tine contabilitatea si a depune actele la ANAF sau trebuie ceva mai mult. Orice alt sfat este bine venit.

Multumesc.
Vă recomand să externalizați evidența contabilă. Dați-o unui membru CECCAR.

Succes!