Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Virament salarii pe card bancar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Virament salarii pe card bancar

Buna ziua,
Am o intrebare!
Tocmai mi-a spus un coleg ca s-a decis la Curtea Constitutionala ca viramentul salariilor pe card nu este constitutionala.Aveti idee de asa ceva?
Stiti ceva despre acest lucru? Se interzice plata salariilor prin card bancar?

Multumesc!
Unde as putea sa verific daca decizia curtii constitutionale "DECIZIA Nr.859
din 16 iunie 2009" a trecut de parlament, ca la final asa scrie, ca se inainteaza parlamentului. Va intreb pentru ca mama mea lucreaza la primarie intr-o comuna si nu ar mai vrea sa primeasca baniii pe card, dar secretara zice ca nu se poate. mama e casiera deci are cine sa ridice banii. Ms anticipat
Decizia C.C.R. este general valabila! Este publicata in monitorul oficial
www.avocatnet.ro/content/art...