Forum Discuţii juridice Executare silită Sistare poprire
Discuție deschisă în Executare silită

Sistare poprire

Am primit o instintare de la executor ca poprirea a fost sistata conform art 371 indice 5 lit b, ma puteti ajuta sa-mi spuneti ce inseamna acest articol, tin sa precizez ca sunt angajata si poprirea se platea lunar.multumesc!
Art. 371/5 cod procedură civilă - Executarea silită încetează dacă:

b)nu mai poate fi efectuată ori continuată din cauza lipsei de bunuri urmăribile ori a imposibilităţii de valorificare a unor astfel de bunuri; în aceste cazuri, executorul va remite personal creditorului sau reprezentantului acestuia titlul executoriu, menţionând pe acesta cauza restituirii şi partea de obligaţie ce a fost executată;