Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... TVA constructie locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

TVA constructie locuinta

Bună ziua,
Intenționez sa construiesc o locuință P+1 cu suprafața totala de 133.42mp. Suprafață construită parter fiind de 66.7mp iar suprafata construita etaj fîind de 66.7mp.În acest caz cum se aplica TVA-ul de 5% având în vedere ca se depășesc cei 120mp stipulati in lege?
Multumesc!
buna ziua,

stie cineva cum stau lucrurile cu tva 5% la locuinte?
se aplica si la constructia unei case?