Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Consecinte dosar instanta persoana juridica
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Consecinte dosar instanta persoana juridica

Buna ziua. Am o firma cu sediul social in casa proprietate personala. Societatea a fost data in judecata pentru neplata chiriei unui punct de lucru. Firma nu mai are actvitate de 1 an jumatate. Eu nu mai locuiesc in Tara , nu are cine sa ma ajute cu acte. Ce mi se poate intampla dpdv legal?
Sa fie societatea parata obligata la plata chiriei restante si a cheltuielilor de judecata. Debitul constatat prin hotarare judecatoreasca va fi pus in executare impotriva societatii, fara legatura cu imobilul unde isi are sediul.

Incercati o rezolvare amiabila cu cel care v a dat in judecata (pt a diminua costurile) sau angajati un avocat poate aveti sanse de scapare si actiunea lor respinsa.