avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... legea privind.....
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

legea privind.....

va rog, daca poate cineva sa-mi spuna unde pot gasi legislatia..... vreau sa stiu modul in care se scoate o pers de la cheltuielile comune in cazul in care aceasta nu mai locuieste acolo~daca acesta are doua apartamente iar la una din administratii duce copii dupa lista de cheltuieli de la cealanta e deajuns?
merci frumos!!
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 05:41, 7 Septembrie 2009
Legea 230/2007
HG 1588/2007
lilianaG a scris:

va rog, daca poate cineva sa-mi spuna unde pot gasi legislatia..... vreau sa stiu modul in care se scoate o pers de la cheltuielile comune in cazul in care aceasta nu mai locuieste acolo~daca acesta are doua apartamente iar la una din administratii duce copii dupa lista de cheltuieli de la cealanta e deajuns?
merci frumos!!

Trebuie sa instiintati conducerea asociatiei in scris ca incepand cu data de ... in apartamentul.... raman la intretinere doar x persoane pentru ca o persoana nu mai locuieste acolo....
Nu trebuie copii dupa lista de plata de la alta asociatie.
Pentru a indeparta eventuale neplaceri ulterioare,este de preferat ca cererea sa fie adresata in dublu exemplar,cu nr inregistrare,eventual semnatura de primire,sau expediata prin posta cu mandat confirmare primire
La Asociatia de unde va mutati trebuie sa duceti o adeverinta, semnata si stampilata, de la Asociatia unde va mutati cum ca sunteti luata in calcul acolo la intretinere!
Si daca se muta la tara la matusa Varvara duce adeverinta de la matusa?=D>

Alte discuții în legătură

Plata cheltuieli judecata slyman slyman Hristos a Inviat! In urma cu 2 ani am reusit sa achizionez un apartament dar nu stiam ca fostul administrator a \"fugit cu banii\". La inceput am platit ... (vezi toată discuția)
Repartizare cheltuieli interfon Irina Sfrijan Irina Sfrijan Buna seara Va rog sa ma ajutati: daca trebuie sa inlocuim vechiul interfon cu unul nou, avem deja ofertele firmelor, care calculeaza pretul pe apartament, cum ... (vezi toată discuția)
Fostul proprietar nu isi plateste datoriile la intretinere oanairina1977 oanairina1977 Buna ziua, Ma aflu in situatia de a fi achizitionat un apartament in luna octombrie 2007. La semnarea contractului de vanzare-cumparare in fata notarului, ... (vezi toată discuția)