Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept asupra proprietății
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept asupra proprietății

Buna ziua! Mama mea este căsătorită în USA ,iar acum fac un contract cum că ea nu v a avea dreptul la bunurile lui, ea în România are o parte dintre un apartament pe care când vine în țară o trecem pe numele meu; întrebarea este: el ar putea să aibă dreptul la ce are ea în țară?sper ca m ați înțeles.va mulțumesc !
Mai clar se poate? Parintii sunt divortati si mama recasatorita?A semnat un contract prenuptial in USA? Daca a stipulat ca fiecare are bunuri proprii el nu are drept la bunurile ei. Si ea va poate face donatie dvs,Nu stiu daca am inteles bine ce ati intrebat , dar cu bunurile ce le detine inainte de casatorie poate face ce doreste.
pusa2mimi, utilizator
Va mulțumesc mult! Asta vroiam sa stiu !Un an nou fericit !
Este văduva și recăsătorita în USA din mai 2016, urmează să semneze contractull ...