Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare imbracaminte cumparata pe persoana fizica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare imbracaminte cumparata pe persoana fizica

Buna ziua,

Ma intereseaza daca exista o cale legala prin care sa poti cumpara produse pe persoana fizica, ca apoi aceste produse sa le poti vinde cu factura prin intermediu unui site online.
O persoana fizica nu poate elibera factura.
Nu exista o cale legala sa faceti ce descrieti. Legea stabileste altfel cum sa se faca actele de comert.