avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1386 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sarcina gemeni
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sarcina gemeni

Daca nu primesc indemnizatie ptr ca am fost plecata in strainatate ultimii doi ani,pentru ca nasc gemeni,beneficiez de ceva in plus in afara de alocatie?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:33, 30 Decembrie 2016
Nu beneficiati decat de alocatia de stat pentru copii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil roxyvalentina roxyvalentina buna ziua vara aceasta urmeaza sa nasc 2 gemeni, pana la nastere nu voi indeplini acele 12 luni muncite aici in romania, ( vor fi doar 9) sotul nu lucreaza ... (vezi toată discuția)
Daca sunt eleva la seral beneficiez de indemnizatie pentru cresterea copilului? Vera29 Vera29 Buna ziua ! Daca se poate sa mă ajutati cu un răspuns am 29 de ani si sunt eleva la seral din anul 2011 acum sunt insarcinata in 8 saptamani si doresc sa ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru gemeni adilau adilau Sotia mea este insarcinata cu gemeni,am inteles ca Boc propus ceva lege prin care parintii de gemeni s-ar putea sa beneficieze de plata pt fiecare nou-nascut ... (vezi toată discuția)