avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1268 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Executare silita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Executare silita

Buna seara !
Exista o hotarare de executare silita. Intre timp s a facut contestatie la executare.
Judecatoria a dispus suspendarea provizorie a executarii silite.
Intrebarile mele sunt : Din momentul in care a fost dispusa hotararea de suspendare provizorie , se ridica sechestrul iar firma isi poate desfasura activitatea ca si pana inaintea executarii silite? . Care este termenul de solutionare a suspendarii executarii silite?
Va multumesc ! An nou fericit !
Nu. Sechestrul nu se ridica.
Se suspenda executarea, pana la judecarea definitiva a contestatiei la executare.
In functie de solutia ce se va pronunta cu privire la contestatie se va continua, sau nu, executarea silita.
Daca solutia data contestatiei la executare este de admitere, veti putea formula o noua cerere de ridicare a sechestrului.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am fost executat silit de către un executor pentru ... Cătălin 77 Cătălin 77 Buna ziua, Am fost executat silit de către un executor pentru o datorie la bancă. Am depus in instanta contestație la executarea silita, suspendarea ... (vezi toată discuția)
Suspendare executare silita Borza Borza Buna, va rog sa ma lumineze cineva in urmatoarea problema.Am depus o contestatie la executare prin care am cerut ca prin incheiere sa se suspende executarea ... (vezi toată discuția)
Suspendare executare eugen82 eugen82 as dori sa stiu cum trebuie sa procedeze legal un executor judecatoresc daca a fost trimisa catre debitor somatie de executare, dar acesta are pe rol o cerere ... (vezi toată discuția)