Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna seara - poprire cont indemnizatie si alocatii
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna seara - poprire cont indemnizatie si alocatii

Acum 2zile am primit pe email de la banca de unde am cont ca mi s_a facut poprire pe cont,precizez ca in prezent beneficiez de indem crsterere copil si alocatie..ce pot face ca sa pot beneficia de contul meu?
Marți când mergeți la ei, Banca este obligată să vă elibereze direct prin casierie sumele de bani care potrivit legii nu pot fi urmărite pentru nici un fel de datorii.
Tot de marți mergeți și faceți cerere ca de luna viitoare toate aceste venituri să vă fie distribuite la domiciliu prin Poșta Română.
`
Cardul o să rămână mereu blocat nu se poate debloca, prin card nu veți mai putea scoate nimic, deci insistați la Bancă, faceți presiuni arătându-le legea..., vorbiți și cu directorul..., ca prin casierie să vă elibereze monetarul.
Dacă nu vă transferați la Poștă, în fiecare lună la Bancă se va repeta situația cu casieria și la fel discuții, nervi....
Dapix, utilizator
Este blocat doar cardul nu si contul?,o sa ma duk maine la dir bancii sa vedem daca pe data de 15imi pot lua banii prin caseria bancii..dar daca refuza ce pot sa fac in acest sens?