Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Iban gresit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Iban gresit

Salut. ACum vreo câteva luni am făcut o tranzacție prin home bank in valoare de 1000 de euro..dar am greșit iban.numele si adresa sunt corecte.am sunat la banca și mi au spus C nu pot face nimic.am luat legătura cu titularul contului mi a spus k a sunat la banca și nu poate s îmi mai transfere banii deoarece avea rata.momentan el nu se afla în tara.ultima data când am vb cu el mi a spus k o sa îmi trimită banii.de câteva săptămâni nu mai răspunde.
Ce as putea fac?
Plângerea penală împotriva celui care a primit suma necuvebnit, și nu a restituit-o. apoi, acțiune în pretenții, sau constituire parte civilă în procesul penal, aceasta este soluția.