avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Inregistrare audio sau video proba in instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Inregistrare audio sau video proba in instanta

Sint admise inregistrarile audio video in proces civil.
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 16:44, 3 Ianuarie 2017
Probele audio video in procesul civil se admit foarte rar , probele se pot face cu martori , acte , interogatorii, expertize.
Buna seara. Va multumesc pt raspuns. Ideea era ca eu sint parat si am fost la reclamant acasa sa ma inteleg cumva cu el. Asta era intrebarea ca daca m_a inregistrat cumva si sa o poata folosi ca si proba. Va multumesc
Nu va fi admisa o astfel de proba in instanta in situatia dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probe admise în instanțã marianbutunoi marianbutunoi Bună ziua, Doresc să știu dacă înregistrările propriilor apeluri telefonice pot constitui probe în instanță într-un litigiu de ... (vezi toată discuția)
Divort cu minori danmocanescu danmocanescu daca sunt luate in considerare la custodie probe audio si video, foto sau convorbiri messenger. Va rog detalii cu lege si articol. (vezi toată discuția)
Proba audio bruno_64 bruno_64 buna ziua, as dori sa stiu daca o inregistrare audio este admisa de instanta si daca da,trebuie transcrisa? (vezi toată discuția)