Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

As dori sa stiu, daca se poate care este varsta standard de pensionare la femei si care este stagiul minim complet de pensionare?
Eu sunt nascuta in 23 ocombrie 1962 si am o vechime in munca de 26 de ani, din care 10 sunt in grupa 1 de munca.
Octombrie 1962 Februarie 2025 62/4 32/10
Stagiul complet este de 32 de ani si 10 luni
Potrivit datelor postate aveti 31 de ani de stagiu.