Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Negociere CCm 2017,conf legilor actuale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Negociere CCm 2017,conf legilor actuale

Suntem trei sindicate la acelasi angajator,in doua orase diferite,suntem inregistrati la aceeasi federatie reprezentativa la nivel de sector de activitate deoarece nici unul nu este reprezentativ la nivel de unitate,participam in comun la negocierea unui singur contract.DPDV juridic cum este legal; sa semnam fiecare reprezentant al fiecarui sindicat sau ca si cum am fii o comisie desemnata de aceiasi federatie noi fiind mandatati de catre federatie ptr a participa in numele lor la negocierea CCM
CCM se va semna de catre fiecare reprezentant al sindicatelor respective.
Multumesc pentru raspuns