avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de mediu recuperata
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de mediu recuperata

Buna ziua!
As dori sa aflu ce se intampla in cazul masinilor cu taxa recuperata. Acestea se pot reinmatricula la o eventuala vanzare, fara sa se perceapa o noua taxa de mediu? Si care ar fi procedura?
Multumesc!
Nu se va mai percepe nicio taxa de la momentul intrarii in vigoare a legii de abrogare a timbrului de mediu - 01.02.2017.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto si marirea impozitului pe masini Cristina petronela Cristina petronela Am auzit la taxe si impozite ca se mareste impozitul ca sa se ajunga tot la suma apropiata de timbrul de mediu (vezi toată discuția)
Timbru de mediu Onica Viorel Adrian Onica Viorel Adrian Dacă sa scos timbrul de mediu cum se mai poate recupera taxa (vezi toată discuția)
Timbru mediu balauflo balauflo Buna seara, am o intrebare, am castigat in instanta timbrul de mediu, am depus la finante o cerere insotita de hotararea tribunalului respectiv sentinta curtii ... (vezi toată discuția)