Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Am si eu o intrebare....in urma unui credit facut in 2007...am primit ieri instiintare de la tribunal ca voi fi executat silit mobiliar....intrebarea mea este: Daca eu stau cu chirie, fara contract de inchiriere, executorul poate patrunde in casa/curte pt a pune sechestru pe bunurile mobiliare atata timp cat proprietatea nu imi apartine?
in situatia descrisa de dumneavoastra puteti fi executat mobiliar. cel mai probabil vi se vor lua sumele de bani din conturi, vi se v-a pune proprire pe venituri. ma indoiesc ca executorul va vinde bunurile dumneavoastra mobile. in orice caz e bine sa aveti in vedere ca anumite bunuri nu pot fi urmarite (cititi art 727 si 728 din codul de procedura civila).