Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... numere de inmatriculare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

numere de inmatriculare

in anul 2015 am vandut unei persoane un autoturism care este pe numele meu si acum dar vazand ca se va scoate taxa de mediu cel care mi.a cumparat autoturismul doreste sa treaca autoturismul pe numele sau.
Intrebarea mea este pot sa pastrez numerele care sunt pe masina acum, el dorind sa ii puna alte numere autoturismului.
Da ,puteti sa solicitati la SPR evidenta auto ca doriti sa pastrati configuratia de numere de circulatie
Urmeaza sa achitati o taxa