avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... numere de inmatriculare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

numere de inmatriculare

in anul 2015 am vandut unei persoane un autoturism care este pe numele meu si acum dar vazand ca se va scoate taxa de mediu cel care mi.a cumparat autoturismul doreste sa treaca autoturismul pe numele sau.
Intrebarea mea este pot sa pastrez numerele care sunt pe masina acum, el dorind sa ii puna alte numere autoturismului.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:59, 14 Ianuarie 2017
Da ,puteti sa solicitati la SPR evidenta auto ca doriti sa pastrati configuratia de numere de circulatie
Urmeaza sa achitati o taxa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum radiez un autoturism la schimbarea propietarului? bogdanalexandru13 bogdanalexandru13 Vreau s vand un autoturism care nu are timbrul de mediu platit. Autoturismul este inmatriculat pe RO din 1997. Din ce am citit radierea se face cand ... (vezi toată discuția)
Vanzare autoturism avram172 avram172 Buna ziua. In noiembrie 2015 am vandut un autoturism care era inscris pe numele meu, incheind in acest sens acte de vanzare cumparare, am dat si certificatul ... (vezi toată discuția)
Cum imi recuperez placutele??! eX3nna eX3nna Buna ziua, In luna sept am vandut un auto pe care aveam placute cu nr preferential (pe care l-am folosit anterior la alte 5 masini). Noul cumparator refuza sa ... (vezi toată discuția)