avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... buletin expirat
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

buletin expirat

BUNA ZIUA. LOCUIESC IN ITALIA SI IMI EXPIRA BULETINUL IN IULIE. PROBLEMA ESTE CA NU POT MERGE ACASA SA IL REINOIESC DECAT IN SPTEMBRIE, OCTOMBRIE.
AM PASAPORTUL VALABIL
POT MERGE DOAR CU ACEST ACT VALABIL?
CARE SUNT RISCURILE LA GRANITA?
MULTUMESC!
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 15:44, 16 Ianuarie 2017
Daca aveti pasaport valabil cand vreti sa ajungeti in tara nu veti avea nicio problema.
Si chiar daca nu aveti niciun act de identitate puteti intra in tara cu un titlu de calatorie eliberat de consulat sau ambasada.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de identitate expirata, calatorie in ue soringoldenkid soringoldenkid Buna seara ma numesc Sorin si as dori sa ma lamuriti intr-o problema........pe 27 ianuarie imi expira CI dar problema e ca eu sunt in Italia si pot veni acas ... (vezi toată discuția)
Pasaport expirat ContSters489350 ContSters489350 Buna ziua.Sunt in Italia si in august trebuie sa merg in Romania sa fac buletinul fetei mele ca a implinit 14ani dar problema e ca pasaportul a expirat in ... (vezi toată discuția)
Carte de identitate irimescuadrian irimescuadrian buna,o rugaminte cum trebuie sa procedez :am cartea de identita expirata de 2 ani si sunt inca in strainatate!cum trebuie sa procedez,platesc amenda? [quot] (vezi toată discuția)