Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... buletin expirat
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

buletin expirat

BUNA ZIUA. LOCUIESC IN ITALIA SI IMI EXPIRA BULETINUL IN IULIE. PROBLEMA ESTE CA NU POT MERGE ACASA SA IL REINOIESC DECAT IN SPTEMBRIE, OCTOMBRIE.
AM PASAPORTUL VALABIL
POT MERGE DOAR CU ACEST ACT VALABIL?
CARE SUNT RISCURILE LA GRANITA?
MULTUMESC!
Daca aveti pasaport valabil cand vreti sa ajungeti in tara nu veti avea nicio problema.
Si chiar daca nu aveti niciun act de identitate puteti intra in tara cu un titlu de calatorie eliberat de consulat sau ambasada.