Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozit pe veniturile microintreprinderilor
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Impozit pe veniturile microintreprinderilor

Buna seara!

La o microintreprindere care are un salariat, dar e in concediu medical pt sarcina si lauzie si a mai angajat o persoana cu norma intreaga in noiembrie 2016, ce cota de impozit aplic? 1 sau 2%? multumesc anticipat
Concediul medical e considerat contract de munca si se interpreteaza ca fiind un salariat, concediul de maternitate ( cel de 2 ani )nu mai este salariatul societatii pt ca are contractul suspendat.