Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Care sunt cele mai bune strategii de speculatie?
Discuție deschisă în Bursa de valori

Care sunt cele mai bune strategii de speculatie?

Buna ziua, as dori sa aflu care sunt strategiile de speculatie care va aduc cel mai mare profit si daca este unul stabil. Am un an de tranzactionare pe demo si as dori sa trec pe real, insa am anumite temeri. Multumesc anticipat.
Daca doriti sa tranzactionati pe Bursa de valori Bucuresti, urmariti evolutia actiunilor cotate si stabiliti-va cam pe care sa le urmariti, alegeti-va ce doriti: sa castigati din tranzactii vanzare si cumparare sau din dividende. Luati legatura si cu un broker de la firmele autorizate. Adica in final strategia o concepeti si o stabiliti singur ca fiind cea mai buna. Sau cititi pe net pareri si pareri sau chiar unele date ca studii.