avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

buna ziua,
am si eu o intrebare eu am revenit la munca si beneficiez de stimulentul de insertie pt copil pana in 8 nov 2017.
intrebarea mea la dvs este , daca pot face o modificare si daca pot muta acest stimulent ca sa-l ia sotul?
va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:10, 18 Ianuarie 2017
Nu se poate face asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transfer cic panya_ani panya_ani Buna ziua. Copilul meu s-a nascut in data de 11.10.2016.In prezent beneficiez de concediul de crestere a copilului, dar as dori sa revin la munca din 1. ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie omama omama Buna ziua,sunt casnica si in acelasi timp insarcinata in luna a 8,am platit asigurarea medicala ptr tot anul 2012,intrebarea mea este daca pot beneficia de ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie fru fru buna ziua! momentan sunt in Concediu de crestere a copilului! fata mea va inplini 2 ani in 1-martie 2017! as dorii sa stiu cand anume ar trebuie sa ma intorc ... (vezi toată discuția)