avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 836 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Informatii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Informatii

Buna ziua,

In cat timp de la primirea unei hotararii judecatoresti pentru pensie de intretinere, se merge la tribunal pentru a fi inregistrata si timbrata ca hotarare definitiva si irevocabila?As putea sa stiu la ce ajuta acesta procedura si cat este de obligatorie?( necesara)
Cel mai recent răspuns: freeanifer , utilizator 19:41, 7 Septembrie 2009
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Original titlu executoriu oti oti Cum pot obtine originalul unei hotarari judecatoresti avand in vedere ca imi este necesara in procedura executarii silite si nu am investi hotararea t cu ... (vezi toată discuția)
Cum pot recupera hotararea de divort de la tribunalul din cornetu-ilfov? safta ioana safta ioana In anul 2009 luna mai ,am terminat divortul cu fostul sot ,o luna mai tarziu am primit acasa hotararea de divort definitiva si irevocabila.In aceea hotarare ... (vezi toată discuția)
Cand trebuie sa iau hotararea? ravaell ravaell Buna ziua, acum mai bine de jumatate de an, am avut un proces cu tatal meu pentru pensia alimentara, nu a mai vrut sa plateasca dupa ce am terminat liceul dar ... (vezi toată discuția)