Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Contract cu avocat neonorat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Contract cu avocat neonorat

Buna ziua.Am contactat un avocat pentru o succesiune în instanță.Am încheiat contractul.Am plătit suma ceruta.Am depus documentatia si actele necesare undeva in luna octombrie 2016.Am primit asigurări ca pe la sfarsitul lunii aprilie se va termina cumva..Între timp am ținut legătură prin telefon.eu fiind in Bucuresti iar avocatul meu in Racari DB.Întotdeauna imi spunea sa astept înștiințare prin posta.Am cerut un nr.de dosar.pentru ca spunea mereu ca dosarul este pe camera.Acum 2 zile am fost la Racari si am descoperit ca dosarul nu era înregistrat.L-am contactat telefonic .i-am cerut explicatii si continua sa mintă.A promis ca imi va înapoia banii miercuri 25 01 2017.Se pare ca nu sunt singura inselata in acest fel.Ce masuri pot lua impotriva acestui domn .in cazul in care nu- mi va înapoia banii? Multumesc anticipat
Puteti sa ii faceti plangere la baroul de care apartine