Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Clauze abuzive într-un contract de credit ipotecar, ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Clauze abuzive într-un contract de credit ipotecar, recuperare onorariu avocat

În luna martie, 2016 am semnat un contract cu o casa de avocatură, pentru a mă reprezenta în instanță pentru clauze abuzive într-un contract de credit ipotecar. Până la ora actuală nu s-a rezolvat nimic, nu am primit informații despre acest dosar, mai mult decât atât, când reușesc cu greu să iau legătura cu cineva de acolo, îmi spune că voi fi contactat de către avocatul care se ocupă de dosar. Bineînțeles că nu am primit nici un răspuns. Ultima acțiune în instanță apare pe "just.ro " în martie 2017, în total trei acțiuni într-un an. De atunci nimic. Ce pot face? Pot să-mirecuperez banii plătiți la semnarea contractului, pentru că nu a dus cazul la bun sfârșit?
~ Conținut șters la cerere ~
Tocmai asta mă nemulțumește, insist sa fiu informat ce se întâmplă cu dosarul meu, dar nu primesc nici un răspuns din partea dumnealor, tot timpul îmi spun ca o sa fiu contactat de către avocatul care se ocupă de dosar. Aceasta este ultima informație de pe "just.ro ":
Tip solutie: Anulează cererea
Solutia pe scurt: Anulează cererea. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 14.03.2017.
Document: Încheiere anulare cerere 14.03.2017
Ce trebuia să facă în acest caz?
Mulțumesc pentru răspuns!
Fantes, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Bună seara,
Asta am vrut și eu să aflu, de ce s-a anulat, dar nu am primit nici un răspuns de la dânșii.
La domiciliul meu a ajuns doar prima înștiințare când s-a depus dosarul, cu numărul dosarului, de atunci mi-au cerut graficele de rambursare pana la zi,le-am trimis și după aceea nu am primit nici o informație. Acum zece zile am reușit să vorbesc cu cineva de la casa de avocatură spunând că voi fi contactat de către avocatul care se ocupă de dosar. Acum trei zile am primit un email fără conținut de la marketing. După alt telefon o domnișoară de la secretariat mi-a spus ca o sa verifice și revine cu un telefon. Bineînțeles că nu a mai facut-o.
Mai nou am înțeles că avocatului renumit i s-a retras licența de a profesa. Nu știu ce sa mai cred și ce sa fac!!!
Mulțumesc mult pentru răspuns!