Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Apartamentul in care locuiesc este pe numele meu si al sotului.
In 2002 sotul a decedat dar nu am facut succesiunea.
In anul 2005 am obtinut autorizatie de extindere(balcon) doar pe numele meu(asa mi s-a spus atunci ca este bine).
Acum daca vreau sa vand, mi s-a spus ca nu este corect asa.
Cum pot remedia aceasta greseala pe care am facut-o din necunostiinta de cauza.
Va multumesc mult
ELLENA_SN, utilizator
Buna ziua,
Oricum ca sa puteti efectua vanzarea trebuie mai intai sa dezbateti succesiunea.