Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contabilitate in partida simpla
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contabilitate in partida simpla

După apariția OMFP nr170/2015 în vigoare începând cu 1 martie 2015 se abroga OMFP 1040/2004. Întrebarea mea este, dacă începând cu 1 martie 2015 este obligatorie întocmirea fisei pentru operațiuni diverse 14-6-22/b la o ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALA ? Va mulțumesc!

Nu mai este obligatorie dar e bine sa continuati sa le tineti daca aveti tipuri de cheltuieli deductibile limitat caci in rjip tot valoarea intreaga o treceti iar la calculul cheltuielilor din d200 o sa va vina mai usor.