Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventa, debitorul nu include toti creditorii in ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventa, debitorul nu include toti creditorii in lista

Buna ziua,

cum poate un creditor neinclus in lista, sa fie inclus la masa credala?

In "lista numelor şi a adreselor creditorilor, oricum ar fi creanţele acestora: certe sau sub condiţie, lichide ori nelichide, scadente sau nescadente, necontestate ori contestate, arătându-se suma, cauza şi drepturile de preferinţă;" un creditor a fost omis si nici nu a aflat de deschiderea procedurii decat dupa 8 luni.

Multumesc!
alinbara, utilizator
Cerere de repunere in termen si totodata admiterea inscrierii la masa credala si in tabel. Conform 42 alin. (3) raportat la art. 99 alin.(3) din Legea 85/2014.