avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Formularul 010
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Formularul 010

Buna ziua, ma intereseaza, formularul 010 de trecere de la impozit pe profit la impozit micro, de la 01 februarie, se depune pana la data de 01.02.2017? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:07, 27 Ianuarie 2017
Daca doriti ca trecerea sa se faca dupa 1 februarie, termenul in care se depune formularul 010 curge dupa acea data. Vedeti si instructiunile de completare ale formularului 010.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trecere la impozit pe profit toareanelia toareanelia Buna ziua , societatea la care lucrez a fost pana in 30.09.2016 platitoare de impozit venit .La 30.09.2016 a depasit 100000 euro cifra de afaceri.Ar fi trebuit ... (vezi toată discuția)
Declaratii fiscale an 2013 contabilbuc contabilbuc O intrebare: microintreprindere din februarie 2013 in luna moiembrie am cifra de afaceri de 281000 lei,firma devine platitoare de impozit pe profit incepind cu ... (vezi toată discuția)
Formular 010 - microintreprindere ioanatodi ioanatodi Buna ziua Am o nelamurire: din cate am inteles ar fi un nou formular 010 pentru trecerea de la impozit pe profit la impozit pe venit (micro) cu termen 25 ... (vezi toată discuția)