Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort partaj

Buna ziua!
Am o nepota castorita de 17 ani, un copil de 12 ani, absolveta facultate, tinuta acasa de catre sot, pt. cresterea copilului si intrtinerea casei, in aceasta perioada imbolnavinde-se de o boala grava (epilepsie). In ultimile luni sotul se hotaraste sa divorteze. Casa fiind costruita impreuna, locul de casa fiind primit de la parintii sotului.
Care sant drepturile nepoatei in urma divorttului?
Poate primi alocatie de intretinre pt. boala si faptul ca intretinut gospodaria toti acesti ani ?
Multumesc frumos.

~ Conținut șters la cerere ~