avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1321 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort partaj

Buna ziua!
Am o nepota castorita de 17 ani, un copil de 12 ani, absolveta facultate, tinuta acasa de catre sot, pt. cresterea copilului si intrtinerea casei, in aceasta perioada imbolnavinde-se de o boala grava (epilepsie). In ultimile luni sotul se hotaraste sa divorteze. Casa fiind costruita impreuna, locul de casa fiind primit de la parintii sotului.
Care sant drepturile nepoatei in urma divorttului?
Poate primi alocatie de intretinre pt. boala si faptul ca intretinut gospodaria toti acesti ani ?
Multumesc frumos.


Cel mai recent răspuns: petretalpeanu , utilizator 15:23, 27 Ianuarie 2017
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort partaj petretalpeanu petretalpeanu Buna ziua ! Am o nepoata casatorita de 17 ani, un copil de 12 ani, absolventa facultate in urma cu cateva luni sotul vrea sa divorteze. Nepoata ... (vezi toată discuția)
Partaj imobil Pop Ana Pop Ana Buna seara. Am divorat de sotul meu de o luna. In urma divortului fostul meu sot vrea sa vanda casa pe care am construit-o impreuna sau sa il despagubesc. ... (vezi toată discuția)
Cum sa procedez? ContSters239172 ContSters239172 vreau sa cumpar o casa cu actuala sotie.santem casatoriti de 8 ani si avem impreuna 2 copii.din casatoria anterioara an un copil.va rog sa imi spuneti cum sa ... (vezi toată discuția)