Forum Bani şi Afaceri ... Tedinţe imobiliare Care este pretul corect la teren (gradina) intravilan?
Discuție deschisă în Tedinţe imobiliare

Care este pretul corect la teren (gradina) intravilan?

Intr-un sat din jud.Cluj am o parcela de teren intravilan in suprafata de 2200 mp.Fara utilitati, cu acces la un drum public.A fost utilizat ca teren agricol, cultura de porumb.Mai are si o livada de pomi fructiferi care sigur, ar trebui revizuita, ptr ca de 6 ani nu m-am ocupat in nici un fel de aceasta gradina.Navigand pe internet si pierzand timp in cautarea unui pret pentru acest teren, am gasit o prea mare varietate de preturi,astfel ca nu ma pot orienta asupra unui pret cat mai aproape de realitate,in cazul in care as vinde acest loc.Ma intereseaza deci cat ar costa un mp.,de teren cu caracteristicile descrise in zona specificata. Ma poate cineva ajuta cu un raspuns? Multumesc.
Sunati la agentiile imobiliare care se ocupa cu vanzarea de terenuri in zona dvs.
Multumesc.