Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Am platit la executor, a intocmit dosarul, a primit liber de la judecatorie, am si nr. dosarului. Executorul a chemat debitorul, l-a taxat, l-a instintat ce are de facut.
Ce sunt acelea cheltuieli avansate? Dar cheltuieli neavansate?
Are un termen de finalizare, incheiere, executarea silita?
Va veni executorul la fata locului sa verifice forma terenului cf.Hot.definitive?
Multumesc.
Cheltuieli avansate-adica achitate,( fie de creditor fie de debitor.) Cheltuieli neavansate egal neplatite.Nu are termen de finalizare, o executare silita poate dura mai mult sau mai putin. Nu verifica forma terenului, probabil terenul are schita topografica., dar poate veni sa-l evalueze .