Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie fara preaviz dupa demisie cu preaviz.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie fara preaviz dupa demisie cu preaviz.

Buna, lucrez la o firma de turism si vreau sa demisionez pentru ca angajatorul nu isi respecta contractul, intarzia cu diurna, nu plateste orele suplimentare, nu respecta repausul si nici programul de lucru, am trimis directorului si celor de la personal demisia mea cu preaviz de 20 zile am trimiso acum 2 zile si nu imi raspunde nimeni la ea, am cerut si un numar de inregistrare dar nimica, eu cand am venit aici am preluat pv unelle lucruri, intrebarile mele sant daca dupa demisia cu preaviz tinand cont ca nu miau inregistrato pot sa demisionez fara preaviz? Si daca da cum fac cu ce am preluat, cui i le predau ? Va multumesc
Daca nu v-a inregistrat primasolicitare, atunci puteti depune o noua cerere de demisie fara preaviz..

Odata cu depunerea cererii de demisie fara preaviz , solicitati angajatorului sa desemneze o persoana care sa preia bunurile pecare le aveti in custodie.
Bun si daca angajatorul refuza sa trimita pe cineva?
Ma tine obligat corect? Pt ca nu pot pleca pana nu predau tot
Demisia fara preaviz inseamna incetarea c.i.m. la data mentionata de dvs in cerere.
Inteleg da cum sa mergi fara sa predai chitante bilete si tot ce este luat pe mine de pv. Nu vreau sa ma trezesc cu surprize,