Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie fara preaviz dupa demisie cu preaviz.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie fara preaviz dupa demisie cu preaviz.

Buna, lucrez la o firma de turism si vreau sa demisionez pentru ca angajatorul nu isi respecta contractul, intarzia cu diurna, nu plateste orele suplimentare, nu respecta repausul si nici programul de lucru, am trimis directorului si celor de la personal demisia mea cu preaviz de 20 zile am trimiso acum 2 zile si nu imi raspunde nimeni la ea, am cerut si un numar de inregistrare dar nimica, eu cand am venit aici am preluat pv unelle lucruri, intrebarile mele sant daca dupa demisia cu preaviz tinand cont ca nu miau inregistrato pot sa demisionez fara preaviz? Si daca da cum fac cu ce am preluat, cui i le predau ? Va multumesc
Sunt multe obiecte ?
Poi vreo 7 topuri de chitante pc, telefon si obiecte de agentie stampila, scaner imprimanta etc.... Si mai am si pv pe apartament in apartament fiind paturi electronice si electrocasnice, lenjerie etc....plus am pv si pe autovehicul deci da cam am cateva