Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii plata orelor suplimenatre
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

plata orelor suplimenatre

buna ziua,

la societatea unde lucrez sunt cam 4-5 salariati care in fiecare luna au 32 ore suplimentare si 80 ore de noapte. trebuie sa tin cont de media celor 3 luni sau pot in continuare sa le calculam orele suplimenatre si orele de noapte?
multumesc si astept raspuns
nu eram sigura, banuiam ca nu trebuia sa se tina cont de acea medie, deoarece au numai 32h OS lunar.
multumesc
poate cineva sa ma lamureasca care este salariu mediu brut ?
am gasit 1693 lei ...1702 lei...care este cel in plata la ora actuala?
raspunsul il gasesti in Legea nr. 19/2009 privind bugetul asigurarilor sociale de stat pe 2009, art 16 si art 17, de unde vei vedea ca:

Salariul mediu brut utilizat la fundamentarea bugetului asigurarilor sociale de stat pe anul 2009 este de 1.693 lei.

cuantumul ajutorului de deces, in cazul asiguratului sau pensionarului, este de 1.702 lei

gasesti legea aici www.avocatnet.ro/content/art...