Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSII
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSII

Buna ziua,
As dori sa stiu daca odata cu decizia de pensionare pot sa solicit sa mi se dea si modul detaliat
de calcul a pensiei si daca da ce fel de cerere trebuie sa fac?
Multumesc!
Puteati solicita buletinul de calcul o data cu dezia de pensionare.
Daca nu ati facut-o, depuneti o cerere in acest sens, cu nr. de inregistrare/ data.
Solicitarea buletinului de calcul al pensiei o puteti face si o data cu eventuala contestatie depusa la decizia de pensionare.