Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Plata cu numerar
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Plata cu numerar

Mai este valabil art 5.4.1 din Norma metodologică de aplicare a prevederilor Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 146/2002 privind formarea şi utilizarea resurselor derulate prin trezoreria statului, aprobată cu modificări prin Legea nr. 201/2003 din 19.09.2003 si anume:
5.4.1. Se interzice efectuarea de plăţi în numerar pentru procurări de materiale, prestări de servicii şi executări de lucrări de la agenţii economici cu conturi deschise la unităţile trezoreriei statului sau la bănci.
Acest paragraf este abrogat de Ordinul nr. 1565/2003