Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Vreau sa îmi imatriculez masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Vreau sa îmi imatriculez masina

Am cumpărat o masina săptămână ăsta și mi se pare ceva dubios...Masina nu are numere de germania, vânzătorul spunând ca e radiata...Și eu sunt primul proprietar pe România...Contractul de vânzare cumpărare e făcut direct cu Germanul în lipsa lui...Am la ea Brimful mare Brimful mic...E posibil ca masina sa fie furata sau sa am probleme la înmatriculare? Scuzați greșelile de gramatica ...
~ Conținut șters la cerere ~
Pai nu am plăcute de germania...și nici vreun act in afară de Briful mare și Briful mic...ce sa însemne ăsta?
Inseamna ca proprietarul si-a pastrat numerele ca sa o radieze din evidenta lui/ei (e diferita procedura in Germania ).
Puteti sa o inmatriculati.
Puteti sa verificati la Politie - sectia Furturi Auto daca este furata.
Mulțumesc! Am fost la Rar și problema cu numerele am rezolvato simplu...le am explicat exact ce mi sa întâmplat și mau pus sa scriu o declarație pe propria răspundere cum ca nu mă folosesc de numere și ca leam distrus sau pierdut...