avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... servicii medicale neplatite in Germania
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

servicii medicale neplatite in Germania

neplata serviciilor medicale efectuate in GERMANIA.
Am o matusa care fiind plecata in germania a avut nevoie de asistenta medicala,a fost internata,nu a avut asigurare si acum fiind in tara vin scrisori cum ca ar avea de plata o anumita suma.
Nu are bani sa plateasca ,ce poate face sau ce i se poate intampla daca nu plateste?
Cel mai recent răspuns: razvan0786 , utilizator 16:28, 18 Februarie 2017
nu stie nimeni sa mi raspunda .va rog mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident rutier cu autovatamare, plata spitalizarii ovvy18 ovvy18 Buna ziua...am si eu o mica dilema..prin luna iulie a acestui an am avut un mic accident de circulatie, mai exact am cazut cu un moto-scuter,in urma cazaturii ... (vezi toată discuția)
Accident cu victima pe trecerea de pietoni ContSters264378 ContSters264378 Victima este o fetita de 14 ani. A fost agatata de pe trecerea de pietoni cu oglinda si tarata cativa metri. Accidentul a avut loc la ora 10 pe data de ... (vezi toată discuția)
Lege aplicata retroactiv coryzalia coryzalia Buna ziua, Doresc sa va aduc la cunostinta o incalcare grava nu doar a dreptului pacientilor asigurati de a beneficia de servicii medicale gratuite in ... (vezi toată discuția)