Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anexa construita pe proprietatea altuia
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anexa construita pe proprietatea altuia

Buna seara, sunt sanse de castig in instanta, in cazul unei anexe care este construita pe terenul altei persoane?mentionez ca exista autorizatie de constructie, din anul 1973, teren care se dadea de la CAP, si s-a platit si impozit in toti acesti ani pentru acea anexa.Multumesc
Punerea in posesie cum s-a facut? in Titlu de proprietate sau CF cine e proprietar pe terenul de sub anexa?