avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Partaj suspendat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Partaj suspendat

Bună seara ..Dacă un proces de partaj se suspenda din cauza reclamantului ce se întâmplă ....
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 09:40, 12 Februarie 2017
Nu am înțeles de ce s-a suspendat procesul.
Neplata taxei de timbru nu duce la suspendare...

Daca nu repuneti cauza pe rol va interveni sancțiunea primarii și pierdeți toți banii achitați în acest proces.
E posibil ca cealaltă parte sa aibă interes sa se întâmple asa.

Daca va permiteți sa angajați avocat ca sa va facă un studiu de caz pentru a se lamuri exact situația juridica dacă aveți interes sa va judecați și sa finalizați procesul.

Nu e clar dacă a greșit instanta sau nu ați înțeles dvs. situatia juridica.
Ultima modificare: Duminică, 12 Februarie 2017
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lipsa de comunicare dintre avocat-client the mark the mark Fac parte dintr-un grup implicat intr-un proces,dupa trei infatisari am primit urmatorul verdict.'In baza art.155 ind 1 Cod procedura civila suspenda judecata ... (vezi toată discuția)
Suspendarea unei cauze secondary protocol secondary protocol Ce se intampla daca nici una din parti nu se prezinta la termenul de judecata(intr-un proces civil) si nici nu se depun documente? Din cate cunosc judecatorul ... (vezi toată discuția)
Renuntare virtual72001 virtual72001 Am un apel suspendat(avocatul nu se mai prezinta si nu-mi mai raspunde la tel) judecatorul nu vrea sa stabileasca o taxa de repunere pe rol.partea parata are ... (vezi toată discuția)