Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Partaj suspendat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Partaj suspendat

Bună seara ..Dacă un proces de partaj se suspenda din cauza reclamantului ce se întâmplă ....
Nu am înțeles de ce s-a suspendat procesul.
Neplata taxei de timbru nu duce la suspendare...

Daca nu repuneti cauza pe rol va interveni sancțiunea primarii și pierdeți toți banii achitați în acest proces.
E posibil ca cealaltă parte sa aibă interes sa se întâmple asa.

Daca va permiteți sa angajați avocat ca sa va facă un studiu de caz pentru a se lamuri exact situația juridica dacă aveți interes sa va judecați și sa finalizați procesul.

Nu e clar dacă a greșit instanta sau nu ați înțeles dvs. situatia juridica.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat