Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... imatricularea vehculelor
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

imatricularea vehculelor

Doamnelor ,domnilor am cumparat un automobil adus din germania de catre un cetatean roman , cumparat de la autohaus AUTOMOBILE LENHARD ..., mai eu am cumparat de la el automobilul si la inmatriculare am probleme . La inmatricularea auto am depus toate actele taxa mediu tot ,platit nr negre si cind sa-mi dea nr am aflat cu stupoare ca mai trebuie un act din GERMANIA si purtat pe drumuri pe la cozi ,cind vad cite o coada undeva ma asez instinctiv sa nu o pierd si pe asta cine ma poate ajuta .E crestinesc faptul ca trebuie sa ne ajutam chiar si cu faptul asta ,nu stiu ce s-a intimplat ca nu mai sintem in ajutorul aproapelui nostru facem din tot bani .Poate stie cineva o solutie.
Domnilor a dat dzeu si am scapat de acest calvar si am inmatriculat masina in cauza si sper ca nimeni sa nu treaca prin asa ceva .