avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1814 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... iesire din tara
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

iesire din tara

am si eu o intrebare : DACA SUNT ELIBERAT CONDITIONAT AM VOIE SA PARASESC TARA? MULTUMESC ANTICIPAT
Cel mai recent răspuns: florin197024 , utilizator 07:16, 17 Februarie 2017
Daca in conditiile de eliberare nu scrie niciunde ca trebuie sa va prezentati la politie pentru a face act de prezenta,ori ca aveti oarece interdictii, puteti parasi tara. Cititi decizia de eliberare.
multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Interdictie de a parasi tara bogdanpopescu2000 bogdanpopescu2000 Buna ziua, cineva apropiat a fost eliberat conditionat din arest preventiv dupa 14 zile si are interdictie de parasire a tarii. Perioada de cand a fost ... (vezi toată discuția)
Permis ridicat, cetatean strain pech pech Buna ziua, sunt cetatean strain de origine romana. Ieri, pe drumul catre aeroport, am fost retinut pentru depasire pe \'pod\' (care era un viaduct), peste ... (vezi toată discuția)
Condamnat cu suspendare ROMAN IONUT ROMAN IONUT am fost condamnat cu suspendare la 2ani si jumatate si nu stiu daca pot parasi tara nu stiu nici daca sunt definitiv pt ca din cite am inteles osa ma mai cheme ... (vezi toată discuția)