avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... cat timp e bine sa pastrez facturile (telefon, lumina ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

cat timp e bine sa pastrez facturile (telefon, lumina etc)?

Buna ziua
Cer un sfat: cat timp e bine sa pastrez facturile (telefon, lumina etc) si chitantele de plata?
Multumesc anticipat
Cristina
Cel mai recent răspuns: CristinaCIC , utilizator 01:25, 17 Februarie 2017
Cel putin 3 ani, maximum 4 ani.
Facturi 10, chitanțe 5, dar acasă fiecare le ține cel puțin 4-5-6 ani.
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Desfasurare activitate pe cod caen 9602 bazil000 bazil000 Acum 1 an 6 luni am inchiriat un spatiu cu contract de comodat. Doamna nu mi-a dat chitante pe chirie, lumina, apa... 1.eu daca o reclam avand dovezi iau ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,este legal ca rds&rcs să trimită somații de plata ... Nic54 Nic54 Buna ziua,este legal ca RDS&RCS să trimită somații de plata după 6 ani, deși eu am renunțat la serviciile lor din motive de proasta funcționare a ... (vezi toată discuția)
Abonament telefonie neplatit - posibil executare de 6 ori suma neplatita? Andreea-Elena26 Andreea-Elena26 Buna ziua! Am rugamintea sa ma ajutati intr-o problema. In anul 2009, mama mea a facut un abonament pentru un telefon si eu l-am folosit. Am facut un cost ... (vezi toată discuția)