Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... cat timp e bine sa pastrez facturile (telefon, lumina ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

cat timp e bine sa pastrez facturile (telefon, lumina etc)?

Buna ziua
Cer un sfat: cat timp e bine sa pastrez facturile (telefon, lumina etc) si chitantele de plata?
Multumesc anticipat
Cristina
Cel putin 3 ani, maximum 4 ani.
Facturi 10, chitanțe 5, dar acasă fiecare le ține cel puțin 4-5-6 ani.
Multumesc.