Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... imprumut intre doua persoane fizice
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

imprumut intre doua persoane fizice

buna seara!
am imprumutat unei persoane o suma de bani(1000 euro)mai am posibilitatea sa recuperez aceasta suma de bani.am doar chitanta cum au fost trimisi banii.
va multumesc!
Ce fel de probe are nevoie persoane respectiva pt. a dovedi imprumutul? Cele doua contracte nu sunt valabile ca proba in instanta?
Buna ziua, am dat inprumut unei persoane suma de 16000 roni fara dobanda pe termen de 6 luni sa-mi dea inapoi daca nu im-i plateste dublu, am facut acte la notart mai este 30 de zile pana trebuie sa mi-i de banii.
in caz ca nu primes banii, unde trebuie sa ma adresez si cum pot sa-i recuperez ?

P.C. din cate am auzit eu numai vrea sa-mi dea banii .