Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transmitere acte adtionale in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transmitere acte adtionale in revisal

actele aditionale care se fac la contractele d munca pe perioada determinata se transmi prin revisal in 20 de zile lucratoare, dar cand trebuiesc intocmite ,de exempu un CIM din data de 05.01.2017 in 05.04.2017 cant se face actul adit de pe perioada determinata pe perioada nedeterminata ???
Termenul de 20 de zile lucratoare pentru REVISAL nu curge de la data intocmirii actuli aditinal, ci de la data intervenirii modificarii respective.

In speta, actul aditional respectiv se poate incheia oricand si se va transmite in REVISAL in termen de 20 de zile de la data intervenirii modificarii.

De exemplu,modificarea duratei c.i.m. in nedeterminata se face cu data de 01.04.2017, atunci termenul de transmitere in REVISAL incepe sa curga de la 01.04.2017.
Multumesc, dupa amiaza frumoasa