Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Chirie
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Chirie

In situatia in care sotul urmeaza sa treaca de la statutul de angajat la PFA ce urmeaza a avea sediul in casa proprietatea ambilor soti, se pot deduce cheltuieli pt. chiria unei incaperi care va fi utilizata exclusiv pentru activitatea PFA ?
Daca da cum se incheie contractul de inchiriere.
Pentru incaperea respectiva ulterior se pot deduce si chetuieli de amenajare, tencuieli, pardoseala, zugraveli, mobilare.etc?
Am o camera la mansarda (din cele 5 camere ale casei) care la ora actuala este netencuita si nu are pardoseala (parchet, PVC) si pe care as inchiria-o in starea in care este, urmand a fi amenajata pe cheltuiala ei de PFA-ul care urmeaza sa o utilizeze. Este posibil ?