Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Inchidere firma si stocul de marfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Inchidere firma si stocul de marfa

Am o societate care momentan este suspendata. As vrea sa o inchid pt ca nu mai am activitate. Nu am datorii de nici un fel, dar un stoc de marfa. Ce fac cu marfa respectiva ca sa pot sa inchid firma? Tre sa platesc tva-ul la marfa respectiva? Marfa este fizic pe stoc.
Buna ziua,
Daca ati dedus TVA la cumparare, trebuie sa colectati acuma TVA.