Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Vanzare teren
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Vanzare teren

Buna seara.
Mama mea impreuna cu sora ei au mostenit un teren de la bunicul meu.
De curand au decis sa vanda acel teren si ar dori sa stie ce fel de taxe ar trebui platite la momentul vanzarii in afara de acel impozit de 2-4%.
Tin sa specific ca mama mea este casnica si am inteles ca ar trebui platit ceva taxa si catre CAS sau ceva de genul.
V-as ramane profund recunoscator daca m-ati lamuri cu acest aspect.
Astept raspunsul dumneavoastra.
va multumesc anticipat.
Nu se mai plateste impozit pe vanzare daca valoarea tranzactiei este sub 450000 lei.
Alte taxe nu se platesc.

www.avocatnet.ro/content/art...
Multumesc mult pentru raspuns.
Va doresc o seara cat mai placuta.